PKL Kuznice 13, Zakopane
Przyjazd 19 sty 2022
Wyjazd 20 sty 2022
Tło bannera

Szlak Droga Pod Reglami

Tło bannera

Szlak Droga Pod Reglami

Spacerowa trasa u podnóża Tatr Zachodnich, łącząca wszystkie wejścia do dolin reglowych na odcinku między Kuźnicami a Doliną Chochołowską. Cała trasa jest dość długa (ok. 4 h, dystans ok. 14 km), ale bardzo często bywa wykorzystywana jako droga dojściowa między dolinami. Trasa prowadzi pod lasem reglowym, jest więc pozbawiona w zasadzie widoków na góry, natomiast miejscami pojawiają się widoki na Pasmo Gubałowskie oraz Zakopane.

Kolor szlaku: czarny - zielony

Czas przejścia: 3 h 50 min (w jedną stronę)

      

Wycieczkę rozpoczynamy w Kuźnicach, skąd kierujemy się za znakami czarnymi na zachód, początkowo ulicami Zakopanego. Po 40 minutach docieramy do skoczni narciarskich na Wielkiej Krokwi. Za skocznią kierujemy się w stronę lasu. Po 20 minutach przyjemnego spaceru dochodzimy do wylotu Doliny Białego. Kolejne 20 minut wędrówki doprowadza nas leśną ścieżką do Doliny Ku Dziurze. Po drodze mijamy ładny Wodospad Spadowiec. Jeśli naszym celem jest tylko Droga Pod Reglami, warto zwiedzić Dolinę Ku Dziurze. Niebieski szlak wiodący nią doprowadza nas do Jaskini Dziura, która jest udostępniona do indywidualnego zwiedzania. Przejście doliny w dwie strony zajmuje dodatkowo ok. 45 minut. Dalsza droga nie zmienia charakteru, cały czas wędrujemy leśnym, szerokim duktem na zmianę w górę i w dół. Po 5 minutach docieramy do wylotu Doliny Strążyskiej, a po kolejnych 30 minutach – do Dolinki za Bramką. Dolinka za Bramką jest bardzo urocza i mało uczęszczana, dlatego również polecamy zwiedzić ją podczas wycieczki. Przejście całej dolinki w dwie strony zajmuje dodatkowe 45 minut. Następne 15 minut marszu doprowadza nas na Gronik, gdzie znajduje się wylot Doliny Małej Łąki. Dalej wędrujemy lasem, po czym po 35 minutach dochodzimy pod wejście do Staników Żlebu, prowadzącego na Przysłup Miętusi. Następnie, w 15 minut docieramy do Kir, gdzie leży wejście do Doliny Kościeliskiej. Tu zmieniamy kolor szlaku na zielony, a on sam na chwilę zmienia charakter, gdyż idziemy chodnikiem, po czym ponownie schodzimy na trasę z polanami i lasem. 25 minut od Kir znajduje się wylot Doliny Lejowej. Ostatni odcinek również trwa 25 minut i zaprowadza nas na Siwą Polanę, która stanowi wejście do Doliny Chochołowskiej. Droga powrotna zajmuje 3 h 55 min.

Apartamenty

Szereg udogodnień oraz lokalizacja Apartamentów „Kuźnice 13” tworzą idealne warunki do wypoczynku dla osób szukających pokoi w górach czy pokoi blisko szlaków.
Zobacz wszystkie
Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij