PKL Kuznice 13, Zakopane
Przyjazd 19 sty 2022
Wyjazd 20 sty 2022
Tło bannera

Szlak na Kopę Kondracką

Tło bannera

Szlak na Kopę Kondracką

Krótsza propozycja, dzięki której można zasmakować uroku Czerwonych Wierchów, przy mniejszym nakładzie czasu i sił.  Wycieczka jest odpowiednia dla osób zmotoryzowanych, gdyż zaczyna się i kończy w tym samym miejscu. Kopa Kondracka to najniższy, ale niezwykle piękny szczyt w masywie Czerwonych Wierchów, skąd rozpościerają się widoki na Tatry Zachodnie i Tatry Wysokie.

Kolor szlaku: niebieski – zielony – czerwony – żółty - niebieski

Czas przejścia: 5 h 50 min (cała pętla)

Najwyższy punkt: Kopa Kondracka 2122 m n.p.m.

   

Wycieczkę rozpoczynamy w Kuźnicach, gdzie kierujemy się kamienistą drogą na południe za znakami niebieskimi. Po drodze mijamy bramę klasztoru Albertynek. Po około 35 minutach docieramy na widokową Polanę Kalatówki, na której wczesną wiosną kwitną krokusy. Na Kalatówkach znajduje się budynek hotelu górskiego PTTK. Dalej ścieżka wchodzi w las i przez kolejne 35 minut wędrujemy leśnym traktem, dochodząc na rozległą Halę Kondratową, gdzie znajduje się schronisko górskie. Z tego miejsca zmieniamy kolor szlaku na zielony i wędrujemy szerokimi zakosami (1 h 15 min) na Przełęcz Pod Kopą Kondracką, gdzie warto odpocząć przed ostatnim podejściem na szczyt. Z przełęczy na szczyt Kopy Kondrackiej wchodzimy w ciągu kolejnych 20 minut szlakiem czerwonym. Z Kopy Kondrackiej kierujemy się za znakami żółtymi na Przełęcz Kondracką (45 min), skąd szlakiem niebieskim schodzimy w kierunku Kuźnic, mijając po drodze znane nam z wcześniejszego etapu wycieczki Halę Kondratową i Kalatówki (2 h 20 min).

   

Apartamenty

Szereg udogodnień oraz lokalizacja Apartamentów „Kuźnice 13” tworzą idealne warunki do wypoczynku dla osób szukających pokoi w górach czy pokoi blisko szlaków.
Zobacz wszystkie
Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij