PKL Kuznice 13, Zakopane
Przyjazd 19 sty 2022
Wyjazd 20 sty 2022
Tło bannera
Tło bannera

Dobra propozycja na krótką wycieczkę, odpowiednia również dla mniejszych dzieci i osób o słabszej kondycji, na reglowy szczyt w Tatrach Zachodnich. Na trasie nie ma żadnych trudności technicznych, a ze szczytu rozpościerają się przepiękne widoki na Kuźnice oraz okoliczne szczyty.

Kolor szlaku: niebieski - zielony

Czas przejścia: 50 min (w górę)

Najwyższy punkt: Nosal 1206 m n.p.m.

   

Wycieczkę rozpoczynamy w Kuźnicach, gdzie kierujemy się na wschód za znakami niebieskimi i zielonymi. Na rozdrożu szlaków wybieramy znaki zielone i tego koloru trzymamy się już do końca wycieczki. Po około 30 minutach docieramy do Nosalowej Przełęczy. Szlak cały czas wiedzie leśną ścieżką, dopiero pod koniec pojawiają się łatwe formacje skalne do pokonania. Po kolejnych 20 minutach docieramy na szczyt, skąd pojawia się malowniczy widok na polską część Tatr, m.in. na Giewont, Czerwone Wierchy, Kasprowy Wierch, czy Orlą Perć.

  • Ze szczytu można zejść tą samą drogą lub zielonym szlakiem w stronę centrum Zakopanego.
  • Wycieczkę można przedłużyć i odwiedzić jeszcze Kopieniec Wielki. W tym celu należy z Przełęczy Nosalowej zejść żółtym szlakiem na Polanę Olczyską (20 min), a następnie kontynuować wędrówkę za znakami zielonymi prowadzącymi na Polanę pod Kopieńcem i szczyt Kopieńca Wielkiego (55 min). Zdecydowanie warto rozważyć taką opcję, gdyż widoki z Kopieńca Wielkiego są równie piękne, a sam szczyt położony jest już w Tatrach Wysokich.

   

Apartamenty

Szereg udogodnień oraz lokalizacja Apartamentów „Kuźnice 13” tworzą idealne warunki do wypoczynku dla osób szukających pokoi w górach czy pokoi blisko szlaków.
Zobacz wszystkie
Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij